WEEKENDOWE WARSZTATY EDUKACYJNE – 5 I 6 CZERWCA

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu serdecznie zaprasza Weekendowe Warsztaty Edukacyjne. Kreatywne, łączące zabawę i naukę, w kameralnej przestrzeni – takie są zajęcia przygotowane przez instruktorów TOEE. Oto grafik na nadchodzący weekend 5 i 6 czerwca:

10.00 – 10.45

NASZ RODZINNY UKŁAD SŁONECZNY

W trakcie warsztatów uczestnicy będą wspólnie tworzyć rodzinny układ słoneczny. Zdobędą wiedzę o Drodze Mlecznej, Słońcu i planetach. Spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania: czym jest wszechświat i gdzie się w nim znajduje Ziemia. Na koniec w Mobilnym Kinie Przyrodniczym odbędzie się seans pt. ”Podróż przez układ słoneczny”.

Liczba uczestników: liczba miejsc ograniczona do jednej rodziny (dorośli + dzieci) 

Instruktorka: Gracjana Kalicka

11.00 – 11.45

TAJEMNICE PSZCZÓŁ

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak długo żyje pszczoła, ile w ciągu życia wytwarza miodu. Poznają zagrożenia wynikające z działalności człowieka oraz sposoby pomagania tym niezwykle pożytecznym owadom. Uczestnicy poznają korzyści płynące z obecności pszczół w przyrodzie i wpiszą je w plaster miodu.

Liczba uczestników: maksimum 12 osób

Instruktor: Wojciech Buczek

12.00 – 12.45

CO DZIŚ ŚWIECI NA NIEBIE?

Podczas warsztatów odpowiemy na pytania: co dziś najjaśniej świeci na niebie? Jakie planety widać? Gdzie można obecnie znaleźć ciekawe gwiazdozbiory na niebie.

Liczba uczestników: liczba miejsc ograniczona do jednej rodziny (dorośli + dzieci) 

Instruktorka: Gracjana Kalicka

13.00 – 13.45

DLACZEGO RYBY ŻYJĄ W WODZIE?

Tematem warsztatów będzie zestawienie i omówienie cech przystosowawczych ryb wraz z ich porównaniem do kręgowców lądowych. Dokonany zostanie podział na ryby drapieżne i wolnego żeru. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania: jak ryby słyszą skoro nie mają uszu? Jak to możliwe, że ryby nie mówią a jednak wydają dźwięki? Czy ryby odczuwają smak i zapach? Podczas zajęć przedstawione zostaną liczne ciekawostki: największe i najmniejsze polskie ryby, ryby oddychające powietrzem atmosferycznym, ryby o właściwościach trujących czy najszybsze ryby świata.

Liczba uczestników: maksimum 12 osób.

Instruktor: Wojciech Buczek

14.00 – 14:45

GDZIE JEST NASZE MIEJSCE WE WSZECHŚWIECIE?

Uczestnicy warsztatów spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie: gdzie znajduje się Układ Słoneczny? Poruszona zostanie także tematyka budowy całego wszechświata oraz wybranych, ciekawych obiektów znajdujących się w kosmosie.

Liczba uczestników: liczba miejsc ograniczona do jednej rodziny (dorośli + dzieci) 

Instruktorka: Gracjana Kalicka

14.00 – 14.45

CIEKAWOSTKI LEŚNYCH ZWIERZĄT

Czy dzik jest dziki i zły? Jak inteligentny jest lis? Jak silna jest mrówka? Dlaczego jelenie ryczą i czy sarna jest żoną jelenia? Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź podczas warsztatów przyrodniczych. Uczestnicy poznają faunę naszych lasów, a w szczególności najciekawszych jej przedstawicieli: rzekotkę drzewną, dudka, kowalika i inne zwierzęta. W programie zabawy ruchowe i quiz przyrodniczy.

Liczba uczestników: maksimum 12 osób

Instruktor: Wojciech Buczek

Szczegółowe informacje oraz zapisy na warsztaty pod numerem telefonu 91 318 0120. Wszystkich odwiedzających TOEE obowiązywać będzie nowy regulamin, w którym określone zostały szczegółowe wytyczne sanitarne.
Serdecznie zapraszamy!
Fot. Tomasz Łój