POMERANIA360 – WYBIERZ SIĘ NA WIRTUALNĄ WYCIECZKĘ DO TOEE W ZALESIU

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu jest jednym ze 120 obiektów i miejsc, które znalazły się na interaktywnej mapie https://www.pomerania360.eu

Za pomocą telefonu lub komputera możecie poznać najciekawsze i najpiękniejsze miejsca Euroregionu Pomerania. Większość materiałów fotograficznych powstawała latem 2020 roku, kiedy to mieliśmy w regionie piękne lato.

Przypomnijmy, że Euroregion Pomerania został utworzony w 1995 roku i jego powstania ma na celu wspieranie współpracy międzynarodowej na płaszczyźnie kulturalnej, gospodarczej, turystycznej i edukacyjnej na terenach państw, które go tworzą. 

W skład Euroregionu Pomerania wchodzą: po stronie niemieckiej – powiaty: Vorpommern-Rügen, Vorpommern-Greifswald i Mecklenburgia Seeplatte oraz dwa miasta Stralsund i Greifswald, a także powiaty: Barnim, Uckermark oraz Märkisch-Oderland oraz dwa miasta Stralsund i Greifswald w Brandenburgii; zaś po stronie polskiej – cały obszar województwa zachodniopomorskiego.

“Wirtualne podróże wzdłuż Odry i wokół Zalewu Szczecińskiego” to projekt realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.