KREATYWNIE Z DZIECKIEM – WORECZKI SENSORYCZNE

W ramach cyklu „Kreatywnie z dzieckiem” podpowiadamy jak ciekawie spędzić czas podczas ferii zimowych i samodzielnie wykonać proste woreczki sensoryczne. Tu znajdziecie nasz film:

https://www.facebook.com/zalesietoee/videos/138268721345250

Do tej zabawy użyjemy dowolnych worków strunowych, ewentualnie  mocnej taśmy do izolacji oraz uprzednio przygotowanych materiałów. I tu przed nami wachlarz możliwości! Mogą to być materiały naturalne: kamyczki, patyczki, piasek, spożywcze takie jak: ziarna (np. kawa, groch), przeterminowany jogurt. Doskonale sprawdzają się: bezbarwne bądź brokatowe żele, pianki, oleje, kremy, farby. Bądźmy eko i przy sprzątaniu odłóżmy do zabawy przeterminowane produkty pielęgnacyjne. Przydadzą się do rozwijania wyobraźni podczas ferii w domu. Brokaty, literki, guziki, zabawki (np. małe zwierzątka do segregacji paluszkami w woreczku) to niezliczona ilość pomysłów na zabawę. Im starsze dziecko tym ciekawiej woreczki można wykorzystać do atrakcyjnej formy edukacji. Można przesuwać, pokazywać, zaznaczyć i prowadzić do namalowanych na worku kształtów bądź form.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu na FB. Dajcie znać jak Wam poszło! Śmiało wrzucajcie zdjęcia w komentarzach na Facebooku. Powodzenia!  

Tekst, zdjecia i wideo: Agnieszka Plucińska i Ewelina Marczewska