DZIEŃ PUZZLI I ŁAMIGŁÓWEK LOGICZNYCH – 29 STYCZNIA

Czy wiecie, że 29 stycznia obchodzimy nietypowe święta? Jest to Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki oraz Międzynarodowy Dzień układania Puzzli.Tego dnia zachęcamy do zabawy z puzzlami oraz łamigłówkami logicznymi!


Układanie puzzli i zabawa z łamigłówkami posiadają wiele walorów edukacyjnych. Uczą wytrwałości w dążeniu do celu i koncentracji na zadaniu. Zabawa puzzlami od małego sprawia, że dziecko rozwija tak zwaną zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Łamigłówki i puzzle to ciekawa forma spędzania czasu bez ograniczeń wiekowych. Maluszek może zacząć od dwuelementowych układanek, dorośli mogą sprawdzić się w wyjątkowo złożonych konstrukcjach które rozwijają kreatywność, wyobraźnię oraz uczą logicznego myślenia.


W TOEE nie możemy się już doczekać, kiedy otworzymy drzwi dla naszych odwiedzających. Wtedy będziecie mogli spróbować swoich sił w naszym kąciku łamigłówek i zadań logicznych.  

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Plucińska