Wizyta gości z Polski i Niemiec

IMG_2518

 

Przedstawiciele władz i organizacji pozarządowych, eksperci z regionów przygranicznych byli gośćmi polsko-nimeickiej konferencji w TOEE. 15 listopada 2013 roku spotkali się by jeszcze bliżej się poznać oraz omówić zaciśnięcie mocniejszych więzi współpracy. Był też czas na wymianę doświadczeń i nowych pomysłów na pracę przy transgranicznych projektach edukacji ekologicznej.

Wśród szanownych gości ze strony niemieckiej miliśmy okazję spotkać: Katrin Töpke, dyrektor Zoo w Ucekermünde; Bãrbel Saß, Towarzystwo Niemiecko-Polskie w Meklemburgii Pomorze Przednie; Karl-Heiz Grupmann, burmistrz miasta Dargun; Torsten Hackert, nadleśniczy z Torgeow; Dirk Weichbrodt, Zagroda Żubrów na wyspie Uznam.Stronę polską reprezentował burmistrz Polic Władysław Diakun; Anna Ryl dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach; Antoni Michnowicz, Nadleśnictwo Trzebież; Ewa Lewoczko ze Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania, Tomasz Rek z Koła Naukowego "Wąsatka" z Uniwersytetu Szczecińskiego oraz pracownicy Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. 

Spotkanie było bardzo owocne. Goście mieli również okazję na własnej skórze poznać się z działalnością dydaktyczną ośrodka.