WEEKENDOWE WARSZTATY EDUKACYJNE – 17-18 LIPCA

3… 2… 1… START! Wyrusz wraz z nami w międzygalaktyczną podróż! TOEE serdecznie zaprasza młodych miłośników astronomii na Weekendowe Warsztaty Edukacyjne, które odbędą się w najbliższy weekend (17 i 18 lipca). Wszystkie zajęcia poprowadzi instruktorka Gracjana Kalicka.

17 lipca (sobota)

10:00 – 11:00

NAJJAŚNIEJSZE GWIAZDY NASZEGO NIEBA Podczas spotkania omówimy 10 najjaśniejszych gwiazd nieba. Poznamy gwiazdozbiory, w których się one znajdują. Spotkanie uzupełnione będzie pokazem gwiazd w Mobilnym Kinie Przyrodniczym i krótkim seansem podczas którego zaprezentujemy fragment bajki edukacyjnej „Mała Gwiazdka, której się udało”. Spotkanie rodzinne dla jednej grupy osób dorosłych wraz z dziećmi.

12:00 – 13:00

O TYM CO CIEKAWEGO MOŻNA ODKRYĆ W GŁĘBI WSZECHŚWIATA W trakcie warsztatów poznamy między innymi takie obiekty jak mgławice, galaktyki, gwiazdy. Na zakończenie spotkania krótki seans w Mobilnym Kinie Przyrodniczym oraz fragment filmy pt. „ Z Ziemi do Wszechświata”. Spotkanie rodzinne.

14:00 – 15:00

NIEBO LETNIE Podczas spotkania omówimy wybrane konstelacje nieba letniego, również przedstawimy z bliska planetę, która obecnie znajduje się na wieczornym niebie. Na zakończenie spotkania odbędzie się krótki seans w Mobilnym Kinie Przyrodniczym pt. „ O układzie Słonecznym. Spotkanie rodzinne.

18 lipca (niedziela)

10:00 – 11:00

RODZINNY UKŁAD SŁONECZNY Podczas spotkania opowiemy o najbliższym otoczeniu Błękitnej Planty, omówimy wybrane ciała niebieskie. Spotkanie zakończone będzie krótkim seansem filmowym „Z Ziemi do Wszechświata” w Mobilnym Kinie Przyrodniczym ”. Spotkanie rodzinne dla jednej grupy osób dorosłych wraz z dziećmi.

12:00 – 13:00

W UŚCISKU POTĘŻNEJ G2 Podczas spotkania omówimy wybrane cechy naszej dziennej gwiazdy. Poruszone zostanie zagadnienie „aktywności Słońca”. Przedstawimy najbliższe otoczenie Słońca. Spotkanie zakończone będzie krótkim seansem w Mobilnym Kinie Przyrodniczym, gdzie zaprezentowany zostanie film pt. „IBEX”, który przedstawia misję sondy IBEX, która została wysłana w przestrzeń by badać co dzieje się z wiatrem słonecznym docierającym na krańce Układu Słonecznego. Spotkanie rodzinne. Wiek uczestników 7+.

14:00 – 15:00

GWIAZDOZBIORY OKOŁOBIEGUNOWE Podczas spotkania omówimy ruch gwiazd na niebie oraz poznamy 6 gwiazdozbiorów okołobiegunowych. Na zakończenie spotkania krótki seans w Mobilnym Kinie Przyrodniczym, przedstawienie gwiazd na nieboskłonie, oraz fragment bajki edukacyjnej pt. „Mała gwiazdka, której się udało” . Warsztaty rodzinne. Wiek uczestników 5+

Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów oraz zapisy pod numerem telefonu 91 318 0120. Wszystkich odwiedzających TOEE obowiązuje regulamin, w którym określone zostały szczegółowe wytyczne sanitarne.
Serdecznie zapraszamy!
Fot. Tomasz Łój