KREATYWNIE Z DZIECKIEM – DZIEŃ KOTA

W środę, 17 lutego, obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. To międzynarodowe święto ustanowione ponad 30 lat temu we Włoszech. Ma ono na celu uwrażliwienie społeczeństwa na kocie sprawy, w tym także na potrzebę pomagania bezdomnym zwierzętom, wspieranie lokalnych stowarzyszeń na rzecz kotów oraz zachęcanie do adopcji. 

Koty to niesamowite stworzenia. W starożytnym Egipcie były postrzegane, jako ucieleśnienie bogini Bastet, która sprawowała pieczę nad ogniskiem domowym. Ich spryt i ponadprzeciętny intelekt (co potwierdzą wszyscy właściciele tych wspaniałych zwierząt), ze spokojem zapewniłyby im podbój kosmosu, a jednak one postanowiły zostać przy człowieku i pokazać mu, że oprócz pracy, obowiązków i codziennej bieganiny jest w życiu miejsce na wypoczynek i leniwe spędzanie czasu z kotem.

W ramach cyklu „Kreatywnie z dzieckiem” podpowiadamy jak ciekawie spędzić czas z dziećmi i samodzielnie wykonać prace plastyczna na cześć naszych kocich przyjaciół! Do naszych prac użyliśmy talerzyków papierowych (możecie użyć tacek, talerzy plastikowych albo zwykłego kartonu). Potrzebne będą nożyczki klej lub taśma, pisaki bądź kredki oraz inne ozdoby, które posiadacie w waszych zasobach. Pamiętajcie, że ogranicza Nas tylko nasza wyobraźnia.

Powodzenia!  

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Plucińska