KONFERENCJA WFOŚiGW W TOEE

Jak odpowiedzialnie inwestować w środowisko i pozyskać środki na inwestycje proekologiczne mogli dowiedzieć się uczestnicy Konferencji Regionalnej dla Beneficjentów, którą Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie we wtorek zorganizował w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.
Wśród ponad 100 uczestników znaleźli się przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, nadleśnictw, stowarzyszeń i fundacji oraz biznesu. – Zachęcam do aplikowania o środki w ramach Programu Czyste Powietrze i innych programów realizowanych przez WFOŚiGW w Szczecinie. Nasi Pracownicy są do Państwa dyspozycji – mówił podczas otwarcia konferencji w Zalesiu Paweł Mirowski – prezes Zarządu Fundusz.
Beneficjenci mogli poznać ofertę finansową Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także rozwiązania proponowane przez WFOŚiGW w Szczecinie – między innymi w zakresie ochrony powietrza, doposażenia Straży Pożarnych w nowy sprzęt czy edukacji ekologicznej i ochrony przyrody. Uczestnicy konferencji mieli także okazję poznać szczegóły dotyczące działalności Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu, o których opowiadała kierowniczka Ośrodka Gracjana Kalicka.