Archiwum kategorii: Bez kategorii

ZAPRASZAMY W FERIE 2016

FJuż teraz zarezerwujcie czas na weekend feryjny w TOEE!

Zapraszamy do wspólnej zabawy z nami w dniach 6 – 7 lutego.

Wkrótce pojawi się szczegółowy plan imprezy.

odkrywcy_tajemnic_przyrody1

Foto. Wojciech Rzepka

Projekt: Mega Serwis Foto Studio

 

 

WIECZÓR Z ASTRONOMIĄ – DZIEKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI

IMG_3642

Ile planet znajduje się w Układzie Słonecznym? Gdzie szukać życia w odległym kosmosie? Co można znaleźć na planetach pozasłonecznych? Na te wszystkie pytania znaleźć mogli odpowiedzi nasi goście, którzy 12 grudnia odwiedzili Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Tym razem odwiedziło nas ponad stu pasjonatów nauki! Wykłady znawców astronomii, w tym profesor Ewy Szuszkiewicz z Uniwersytetu Szczecińskiego, zorganizowało Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oddział w Szczecinie. Nie zabrakło również propozycji dla najmłodszych – wspólnie budowali układ ciał niebieskich. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się projekcje astronomiczne w naszym Mobilnym Kinie Przyrodniaczym. To prawdziwa podróż w kosmos! Dziękujemy wszystkim za wizytę! Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy w wielu miłość do gwiazd!

IMG_3659

ZIMA ZAWITAŁA DO TOEE

IMG_3468

Czyżby już koniec jesieni? W Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu spadł pierwszy śnieg. Biały puch przykrył rabatki w Ogrodzie, polanę na ognisko, taras i sam dach Ośrodka. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym zimowa aura nie straszna do odwiedzenia TOEE!

WERNISAŻ FOTOGRAFICZNY JOANNY STOGI W TOEE

IMG_3226

Blisko 100 osób uczestniczyło w wernisażu Joanny Stogi w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Artyska zaprezentowała kilkadziesiąt fotografii przyrodniczych, wykonanych zarówno w sposób tradycjny, jak i przy udziale aparatu rentgenowskiego. Wernisaż był okazją by nie tylko zobaczyć piękne portrety roślin i kwiatów, ale też spotkać się osobiście z fotografką. Wystawę można oglądać w TOEE do 28 lutego 2016. Warto przyjechać do Ośrodka i zobaczyć zdjęcia: zachwycić się pieknem przyrody, ale też znaleźć inspiracje do własnych fotograficznych poszukiwań.

DZIEŃ ODKRYWCY – DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI!

toee (2)Blisko 200 osób odwiedziło Transgraniczy Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu 7 listopada, w Dniu Odkrywcy. Mali i duzi wspólnie odkrywali tajemnice  przyrody, konstruowali mapę nocnego nieba a także sondy kosmiczne. Rozwiązywano zagadki i rebusy. W Tajemniczym Ogrodzie odwiedzający poszukiwali roślin, które istniały już w erze dinozaurów, a także takich, które działają kojąco na koty. Znaleźli się też śmiałkowie, którzy podjęli wyzwanie (z sukcesem!) aby wyjść z naszego Pokoju Bez Wyjścia. Było dużo dobrej zabawy! Dziękujemy, że byliście z nami!

Foto. Tomasz Łój