Archiwum kategorii: Bez kategorii

NOCNY RAJD ROWEROWY DO TOEE

12107007_862286340533780_3917532917115908339_n

Przeszło 40 rowerzystów i sympatyków jednośladów odwiedziło 3 października Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Nocny rajd został zorganizowany przez Szczecin na Rowerach. Do Zalesia zawitali również członkowie stowarzyszeń ze Szczecina i regionu: Wielgowo Rowerowo, Policki Klub Cyklistów "Sama Rama", Niewidomi na Tandemach, Stargrad na Rowery i Szczeciński Klub Rowerowy "Gryfus". Nasi goście mieli okazję zwiedzić wszystkie sale naszego Ośrodka a także poznać profil naszej działalności edukacyjnej i naukowej. Była okazja by wziąć udział w eksperymentach fizycznych, a także obserwacjach astronomicznych. Rowrzyści mieli też szansę zobaczyć pokaz w naszym Moblinym Kinie Przyrodniczym.

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej wspiera turystykę rowerową. Tu można wypożyczyć rower, a także poznać trasy rowerowe w okolicach Puszczy Wkrzańskiej. Zalesie to również dobry punkt na odpoczynek i relaks podczas eskapady na jednośladach. Liczymy, że zachodniopomorscy rowerzyści niebawem znów nas odwiedzą. Zaparszamy wszystkich do TOEE, szczególnie zaś tych, którym rower i aktywna turystyka bliskie są sercu!

DWA KROKI DO NAUKI – DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI

2015-09-26 TOEE-0009

Przeszło 450 osób odwiedziło Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu w ostatnią sobotę w ramach wydarzenie "Dwa kroki do nauki". Była to doskonała okazja by przekonać wszytskich, że przyroda, astronomia, fizyka czy chemia nie są nudnymi przedmiotami w szkole. Nasi instruktorzy w sposób ciekawy, interaktywny i kreatywny uczyli najmłodszych, jak i dorosłych, że nauki ścisłe to również dużo dobrej zabawy. Jak zawsze na odwiedzających czekały zagadki przyrodnicze i ekologiczne, spektakularne doświadcznia oraz ciekawe warsztaty plastyczne. Premiera Mobilnego Kina Przyrodniczego była największym wydarzeniem tego dnia. Dzięki niemu możliwe jest przeniesienie się do odległych galektyk, nie ruszając się z miejsca. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia odwiedzili Zalesie. Liczymy, że niebawem znów się spotkamy! 

Foto. Tomasz Łój 

 

I PRZYSZŁA JESIEŃ DO TOEE!

12042638_858760510886363_8405524935150956594_n

Pierwsze oznaki, że do Transgrancznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu przyszła już jesień można odnaleźć wybierając się na grzybranie. Po gorącym i suchym lecie pojawiły się prawdziwki, podgrzybki, pieprzniki jadalne zwane powszechnie kurkami. Na trawiastych brzegach lasu pokazały się czubajki kanie, które znane są pod nazwami czubajki wyniosłe, kanie, sowy lub parasolniki. Zalesie zaprasza do odwiedzenia naszego Ośrodka, ale również na spacer po Puszczy Wkrzańskiej. Zwracamy się jednoczesnie z apelem: prosimy zbierać tylko te grzyby do których mamy pewność, że są jadalne.

Foto. Tadeusz Leśnik

 

WYŚLIJ SWOJE DZIECKO W KOSMOS

5766c81cd04c4488b9e2b027b7c1f4fcTransgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu organizuje nową grupę uczestników Warsztatów Astronomicznych. Zaparszamy dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w weekend i będą trwać 1,5 godziny. Warsztaty prowadzi Gracjana Kalicka, fizyczka, kierowniczka naszego Ośrodka z wieloletnim doświadczeniem prowadzenia zajęć astronomicznych dla dzieci i młodzieży. W trakcie warsztatów w sposób ciekawy i niestandardowy uczestnicy dowiadzą się o planetach układu słonecznego, a także poznają gwiazdozbiory naszego nieba. Więcej informacji a także możliwość zapisów pod adresem: gracja_kal@o2.pl Liczba miejsc ograniczona. Zapisy trwają do 5 października. Zapraszamy!

WYGRALIŚMY! „BŁĘKITNA KROPLA” DLA TOEE!

IMG_1647Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu otrzymał III miejsce w konkursie Targów Ekologicznych EKO Kołobrzeg 2015, w kategorii EKO-EDUKACJA 2015. Dyplom został wręczony podczas II Międzynarodowym Forum Ekologicznym w Kołobrzegu. Bardzo dziękujemy za wyróżnienie.