Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WIOSENNY RAJD ROWEROWY Z TOEE

23 marca 2019

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej zaprasza 23 marca (sobota) na rajd rowerowy wokół jeziora Świdwie, perły przyrody Puszczy Wkrzańskiej.

Trasa wiedzie przez pola, łąki i lasy od Zalesia przez Bolków, Stolec, Poddymin, Podbrzezie aż do Zalesia. Jej długość to ok. 20 km. Trasa prowadzi przez drogi gruntowe, szutrowe i asfaltowe.

Start o godz. 10.15 w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Na trasie planowane są przystanki, podczas których będzie można podziwiać osobliwości historyczno-przyrodniczych.
Uczestnicy rajdu zatrzymają się m.in. przy wieży widokowej nad jeziorem Świdwie oraz przy wypływie rzeki Gunica z jeziora. W Ośrodku Muzealno – Dydaktycznym w Bolkowie Kazimierz Olszanowski z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, wygłosi prelekcję na temat walorów przyrodniczych rezerwatu „Świdwie”.
Powrót do TOEE w Zalesiu jest przewidywany na godz. 14.00 a sam rajd zakończy się wspólnym ogniskiem (do godz. 15.30).

Uwagi organizacyjne:

1. Każda osoba, która bierze udział w radzie, robi to na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką swojego prawnego opiekuna. Kategorycznie zabrania się spożywania alkoholu podczas całego trwania rajdu.

2. Uczestnicy rajdu korzystają z własnych rowerów. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących na terenie Polski, w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.

3. Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów niezbędnych do wymiany dętki i naprawy roweru, jeśli zajdzie taka potrzeba. TOEE nie zapewnia wsparcia serwisowego.

4. Wszystkich uczestników rajdu obowiązują przepisy Prawa o ruchu drogowym.

5. Uczestnik, który wycofa się ze wspólnej jazdy podczas rajdu, musi we własnym zakresie zorganizować bezpieczny powrót do miejsca startu lub do domu.

6. Wyżywienie we własnym zakresie. Prosimy zabrać wodę i prowiant na drogę oraz zaplanowane ognisko.

7. Obecność uczestnika w rajdzie jest potwierdzeniem, że zapoznał się z uwagami organizatora, zrozumiał ich treść i wpełni akceptuje zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do rajdu.

Koszt uczestnictwa w rajdzie wynosi 10 zł.

Szczegóły

Data:
23 marca 2019