Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

20 MARCA – WERNISAŻ FOTOGRAFICZNY MAGDALENY WASICZEK

20 marca 2015

plakat_50x70_wersja_poziomGdyby nie własny kawałek ziemi być może nigdy nie zainteresowałaby się przyrodą – tak o początkach przygody z fotografią mówi Magdalena Wasiczek. Artystka od lat tworzy niezwykłe obrazy świata roślin, zwierząt i owadów, najczęściej występujących w jej prywatnym ogrodzie. Przyroda na jej fotografiach ma baśniowy, oniryczny charakter. Jak sama mówi wbrew pozorom rośliny są bardzo trudnymi modelami: Tylko osobom, które nie próbowały zajmować się fotografią kwiatów, może się wydawać, że to taki łatwy temat. Przecież kwiaty są same w sobie takie piękne. Wystarczy więc podejść zrobić pstryk i mamy cudowne zdjęcie. Problem polega na tym, że po naciśnięciu spustu migawki czar pryska a pozostaje banał. Cała sztuka w tym by zatrzymać tę magię w obrazie. Wyznaje, że przed nią jeszcze wiele wyzwań fotograficznych: Mam wiele ulubionych roślin, za to póki co  jedna wymyka mi się ciągle… Nie mam pomysłu jak ją sfotografować by uniknąć tego banału, o którym mówiłam wcześniej – to róża. 

Magdalena Wasiczek stworzyła własny unikatowy, bardzo poetycki styl fotografii makro, który określa się jako "malarstwo bokehowe". Fotografka prezentowała swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą (Wielka Brytania, Francja, Portugalia, Australia, Irak). Jako pierwsza w Polsce dwukrotnie została nagrodzona w brytyjskim konkursie fotograficznym The International Garden Photographer of The Year (2012, 2015). Ma na swoim koncie publikacje w wielu magazynach fotograficznych i albumach. 

Serdecznie zapraszamy na wernisaż fotograficzny Magdaleny Wasiczek w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu, który odbędzie się 20 marca o godz. 19. 

Szczegóły

Data:
20 marca 2015