ASTRONOMIA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI – WARSZTATY DLA DZIECI

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu oraz Logos Adam Kalicki zapraszają na WARSZTATY DLA DZIECI – ASTRONOMIA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Najmłodsi poznają między innymi planety Układu Słonecznego, gwiazdozbiory, będą umieli wskazać najjaśniejsze gwiazdy na niebie, dowiedzą się czym są znaki zodiaku i jaki rozmiar ma Wszechświat. 
ASTRONOMIA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI to ponad godzina interaktywnego spotkania, podczas których wiedzę o otaczających Ziemię ciałach niebieskich będzie można zdobyć poprzez gry, zabawy oraz filmy edukacyjne. Uczestnicy będą korzystać z Mobilnego Kina Przyrodniczego, interaktywnej mapy nieba północnego, Sali Kosmicznej oraz Sali Zjawisk Atmosferycznych. W planach jest także obserwacja nieba za pomocą profesjonalnego sprzętu astronomicznego
Autorskie spotkania poprowadzi fizyczka Gracjana Kalicka, kierowniczka Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. 
WARSZTATY ASTRONOMICZNE DLA DZIECI to cykl spotkań odbywających się w dwóch częściach: listopad – styczeń i luty – maj. Zajęcia odbywać będą się w soboty w TOEE w Zalesiu. Planowany czas ich trwania to 1 godzina i 15 minut.  
Pierwszy cykl odbędzie się w terminach: 9 i 16 listopada, 7 i 14 grudnia oraz 11 stycznia 2020 roku. 
Na zgłoszenia czekamy do 30 października pod adresem gracja_kal@o2.pl W temacie maila prosimy wpisać: Astronomia na wyciągnięcie ręki, imię i nazwisko uczestnika oraz jego wiek. W celu uzyskania więcej informacji prosimy o kontakt mailowy. Warsztaty płatne. 
ASTRONOMIA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI – WARSZTATY DLA DZIECI od 6 do 12 roku życia.